مهدکودک و پیش دبستانی نارنجی از ویژه ترین مهدکودک های جنت آباد هست، پیشنهاد می کنیم برای شناخت بهتر این مهدکودک این فایل صوتی را گوش کنید.

مصاحبه با مدیر مهدکودک / مجموعه

​شرایط اولیه و معمول مهد کودک: مهد کودک نارنجی خانه امن هر کودک ۶ ماه تا ۶ سال فارغ از هر شرایط و محدودیتها و کمبود ها ست.ما در اموزش و پرورش به تفاوت ها فردی توجه می کنیم.

تاریخ تاسیس مهد کودک: ۱۳۸۴

ظرفیت و لیست انتظار: ظرفیت اسمی مهد کودک ۱۵۶ نفر

ساعت کاری، سقف و کف و نحوه محاسبه ساعات اضافی: ساعت کاری ۷ الی ۱۶:۳۰

انواع شهریه : بنا به باکس های اموزشی هر روز هفته ، سه روز در هفته ، دو روز در هفته ، روزانه و ساعتی متغیر است

نحوه گزارش دهی به والدین : در ابتدا یک برنامه اجرایی سالانه به والدین داده خواهد شد تا نمای کلی از برنامه های مهد داشته باشند . هر ماه گزارش اموزش و کاربرگ های انجام شده و کاردستی های انجام شده توسط کودکان به خانه ارسال می شود . هر روز از فعالیت های انجام شده در مهد عکس و فیلم گرفته و برای والدین ارسال می شود

انتظارات از والدین : در مرحله اول ورودی و ثبت نام کودک از والدین انتظار داریم مدارک لازم را همراه داشته باشند ، کودک بیمار خود را در منزل نگهداری کنند ، با مهد کودک همراه باشند و حداقل هفته ای یکبار جهت پیگیری مسایل کودک با مهد و مربی مربوطه در تماس باشند ، در جلساتی که توسط مهد برگزار میشود شرکت کنند ، به موقع کودکان را به مهد بیاورند و به موقع تحویل بگیرند

نحوه دسته بندی کلاسها : کودکان بر اساس تاریخ تولدشان در گروه های شیر خوار ، نوپا ، نوباوه و پیش دبستانی در کلاسها قرار می گیرند

نحوه جذب تازه واردها : مرحله ورود و جذب کودک در مهد نارنجی به تدریج و مرحله به مرحله انجام می شود . در ابتدا کودک در فضایی نزدیک مادر قرار می گیرد و یک مربی برای این کار اختصاص داده می شود. کم کم فاصله مکانی و فاصله زمانی دیدار با مادر افزایش پیدا می کند تا کودک بتواند مدت زمان مورد نظر مادر برای نگهداری کودک در مهد را تحمل کند . برای ارامش و رفاه مادر اتاقی با نام اتاق انتظار در نظر گرفته شده است

شرایط کارکنان مهد کودک : تمام پرسنل مهد کودک تحصیلات اکادمیک دارند، دوره های مقدماتی و پیشرفته مربی گری را گذرانده اند ، کارت بهداشت و اصناف دارند ، کارگاههای تربیت جنسی ، بازی و موسیقی ، قصه خوانی ، خمیر بازی ، خودشناسی و روانشناسی کودک را سپری کرده اند. همچنین برای به روز رسانی اطلاعاتشان هر سه ماه در کارگاه های اموزشی شرکت داده می شوند.

اموزش مهارت ها در مهد کودک : در مهد کودک نارنجی بر روی پنج جنبه رشد کودک (شناختی ، کلامی ، اجتماعی ، حرکتی و عاطفی ) کار می شود . یکی از رسالت های مهد کودک افزایش مهارتهای اجتماعی ، تعامل با گروه همسال ، دوست یابی ، احترام ، اشتراک گذاری و ..... می باشد.

ایمنی و استاندارد فضای مهد کودک : فضای مهد کودک بر اساس استاندارد های تعریف شده سازمان بهزیستی تجهیز شده است ، همه کلاس ها نور و تهویه مناسب دارند ، میز و صندلی ها و اسباب بازیها استاندارد است . دیوارها با فوم ۳ سانت پوشیده شده است ، همه کلاس ها مجهز به دستگاه سرمایشی و گرمایشی و کپسول اتش نشانی و دوربین مدار بسته است . همچنین کف حیاط مهد کودک برای ایمنی کودکان با فومهای ضخیم ۵ سانتی فشرده پوشیده شده و تاب و سرسره ، صخره نوردی و دیگر بازی های ایمن نصب گردیده است .

فعالیت های معمول مهد کودک : کودکان هر روز صبح بعد از خوشامدگویی و برنامه صبحگاهی و صبحانه ، به کار اموزش مشغول می شوند . میان وعده و ناهار با مواد اولیه تازه که به روز تهیه می شوند ، در مهد اماده می گردد. برنامه غذایی مطابق نیاز جسمی کودکان و زیر نظر کارشناس تغذیه تنظیم شده است . بعد از ناهار کودکان در صورت تمایل می توانند در اتاق مخصوص و بر روی رختخوابهای شخصی خود استراحت کنند و در غیر اینصورت در فضای کلاسی باقی می مانند و به فعالیت های متنوع دیگری مشغول می شوند.

فعالیت های بدنی مهد کودک : بچه ها هر روز صبح به مدت نیم ساعت ورزش می کنند که البته اگر شرایط اب و هوایی و دمای هوا مناسب باشد ، در حیاط برگزار می شود . بغیر از این یک روز در هفته کودکان زیر نظر یک تیم متخصص و در قالب بازی حرکت به فعالیت جسمی مشغول هستند

سیاست در زمان شیوع بیماری و زمان بحران : در شرایط کنونی که تمام دنیا با بیماری کرونا مواجه است، مهد کودک نارنجی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی استفاده از تونل ضد عفونی ، ضد عفونی و شستشوی مداوم وسایل و فضاهای مهد کودک ، شستن مرتب اسباب بازیها و دستهای کودکان ، استفاده از دمپایی های استریل در فضای داخلی ، اندازه گیری دمای بدن در بدو ورود ، استفاده از ماسک و شیلد همه کارکنان ، ممانعت از ورود افراد متفرقه و.... در حفظ این امر کوشا هستند. همچنین مهد کودک از پذیرفتن کودکان بیمار معذور است و اگر در طول روز علایم بیماری مشاهده شود طی تماسی از والدین در خواست می شود تا برای انتقال کودک به منزل اقدام کنند و با گواهی سلامت مراجعه فرمایند.

تحویل بچه ها در مهد توسط والدین یا غیره چگونه است ؟ در پایان ساعت کاری والدینی که مشخصاتشان در پرونده کودک ثبت شده است برای تحویل کودک مراجعه می کنند. در صورتیکه والدین کودک نتوانند در مهد حضور پیدا کنند حتما باید برای معرفی فرد جایگزین با مهد تماس بگیرند و ان فرد هم تنها با اراِیه کارت شناسایی می تواند کودک را تحویل بگیرد.

وعده های غذایی در مهد : کودکان صبحانه ، میان وعده صبح ، ناهار و میان وعده عصر مهمان مهد کودک هستند. وعده های غذایی از مواد غذایی تازه و در مکان کاملا بهداشتی مهد کودک تهیه می شود.

زمان استراحت : بعد از ناهار کودکان می تواند در صورت تمایل در اتاق خواب و بر روی رختخواب های شخصی خود استراحت کنند و در غیر اینصورت در فضای کلاسی باقی می مانند و به فعالیت های متنوع دیگری مشغول می شوند.

کلاس های اموزش خانواده : از انجایی که مهد کودک نارنجی در همه حال به فکر کودکان است ، هر ماه جلسات فرزندپروری با حضور کارشناس متخصص برای والدین برگزار می شود ودر این جلسات مشکلاتی که والدین در ارتباط با فرزندانشان دارند مطرح می گردد و راهکارهای مناسبی در این زمینه داده می شود.

کلاسهای ترمیک مهد نارنجی : این کلاس ها شامل نقاشی ، سفال ، زبان ، بازی حرکت ، باله ، موسیقی ، چرتکه ، مکانیک کوچولو ( با موسسه گاما ) می باشد

پذیرش کودکان با نیاز ویژه: در مهد نارنجی بخشی به نام (کانو) وجود دارد که مختص کودکا ن با نیاز ویژه است . این کودکان زیر نظر اساتید کلینیک ارمان –شایان ( خانم رجبی) و با روشPMI  تحت مراقبت و اموزش قرار می گیرتد. در این روش اموزش کودکان با نیاز ویژه مبتنی بر مداخله گروه همسالان طبیعی صورت می گردد. خبر جالب اینکه این روش برای اولین بار در ایران و در مهد نارنجی اجرا می شود

.
مهدکودک جامع و کاملی هست
زربافت
.
امیدوارم بیش از پیش موفق باشید
صالح علا
نمایش بازخورد های بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.
دسته بندی های ویژه