بهترین مهدکودک های هفت تیر

لیست بهترین مهدکودک و پیش دبستانی های حوالی هفت تیر

توضیحات بیشترتوضیحات کمتر

تب‌های اولیه

مهد کودک و پیش دبستانی دنیای سهیل

تهران - ضلع شمال میدان هفت تیر - خیابان مفتح شمالی - جنب بانک کشاورزی - کوچه نظامی - پلاک ۳۳

مهد کودک و پیش دبستانی دنیای آتنا

تهران - میدان هفت تیر - خیابان بهار شمالی - کوچه بهار مستیان (مسجد الجواد)- پلاک ۱۵

آموزش و تربیت کودکان امری چالش برانگیز است به همین دلیل خانواده ها می بایست موسسات آموزشی مختلف را به دقت رصد کنند تا از استانداردهای مهم مانند استعدادیابی، ایمنی و بهداشت و یادگیری کارآمد مطمئن شوند. مطالعه این متن می‌تواند به خانواده‌ها کمک کند، فارغ از مشغله کار و زندگی، بهترین مهدکودک را بشناسند و از روند آموزش با کیفیت فرزندشان نیز لذت ببرند.

انتخاب بهترین مهدکودک و پارامترهای تاثیرگذار بر آن

حال در شهرهای بزرگ مانند تهران، مراکز آموزشی بسیاری در حال فعالیت هستند تا آینده موفقی را برای کودکان این جامعه رقم زنند. رمزگشایی از حسن نیت آموزشی موسسات چندان ساده نیست. بسیاری از والدین نتوانستند اولویت‌های خود درباره مراکز آموزشی معتبر را بشناسند بنابراین به پارامترهای زیر دقت داشته باشید تا متناسب با نیاز آموزشی، فرهنگی و مهارتی فرزندتان پیش بروید.

رفتار پرسنل مهدکودک

امروزه تمرکز مهدکودک ها تنها بر برگزاری فعالیت های فوق برنامه نیست بلکه می بایست مطابق با استانداردهای آموزشی روز دنیا کودکان مهارت های اجتماعی و سازگاری اجتماعی را بیاموزند. اگر پرسنل رفتاری خشک و بدون انعطاف داشته باشند، کودکان نیز ارتباط موثری با فضای آموزشی برقرار نمی‌کنند بنابراین والدین باید به مواردی در بازدید حضوری خود دقت کنند مانند نحوه تدریس مربی و استقبال کودکان از آموزش تا متوجه شوند که مفاهیم کلامی و غیرکلامی به درستی صورت می‌گیرد یا خیر.

متاسفانه برخی از مربیان چندان در تحلیل علایق کودکان موفق ظاهر نمی‌شوند و با آموزشات غیر هوشمند به روحیات حساس آنان استرس و نگرانی نیز تحمیل می‌کنند.

اگر آینده آموزشی فرزندتان مخصوصا موفقیت در حوزه های مختلف مانند دانشگاه، اشتغال و مراودات اجتماعی برای شما مهم است حتماً بازدید حضوری را صورت دهید اما تنها اکتفا به این مورد نکنید. خانواده های دیگر کودکان نیز منابع اطلاعاتی موفقی هستند که می توانند جزئیاتی را به اشتراک بگذارند که ممکن است از نگاه شما دور بماند. نسبت به دوره تعلیم، تجربه و دانش مربیان سوالات خود را از مدیریت بپرسید.

کیفیت آموزشی

هر کودک در خانواده‌ای رشد می‌کند بنابراین ممکن است فارغ از استعداد و توانمندی، رفتار و منش خاصی را نیز بیاموزد بنابراین زمانی متد آموزشی در مهدکودک قابل اعتماد است که کارکنانی با سابقه کاری درخشان حضور داشته باشند تا بتوانند متناسب با شرایط و تیپ شخصیتی، کلاس های مختلف فوق برنامه مانند سفال، ورزش، هنر، صخره نوردی و موسیقی را پیش ببرند.

شرایط ایمنی

کودکان در سنینی قرار دارند که نمی‌توانند به خوبی از خود مراقبت کنند بنابراین حضور در مراکز آموزشی ایمن تنها یک اولویت نیست بلکه الزام اجباری بوده تا بتوانند بدون تنش و فشار پیوند عاطفی با مربیان داشته باشند و مهارت های فکری و اجتماعی خود را شکوفا کنند.

امکانات و تجهیزات

حال در عصر تکنولوژی، وجود امکانات و تجهیزات مدرن ضروری است تا کودکان بتوانند نگرش های مختلف دینی، اخلاقی و اجتماعی را بیاموزند و اطلاعاتی درباره فرهنگ، هنر  و مهارت های مختلف را نیز کسب کنند. اما نیاز است استحکام، ایمنی و بهداشت نیز در تمامی امکانات و تجهیزات رعایت شود. اگر وسایل مستحکم نباشند و یا بهداشت به خوبی رعایت نشود مطمئناً به سلامت کودکان آسیب وارد می کند.

پرسش و پاسخ