موسسه مانا یکی از ویژه ترین مراکز آموزش و پرورش کودک در محله قیطریه تهران است. در این موسسه روال ها دقیقا مشابه مهد کودک هست با این تفاوت که مجوز مهد کودک از آموزش و پرورش و مجوز موسسه مانا از …. صادر شده است.

خانم شادان مساوات کارشناس ارشد مشاوره، با سابقه ده ساله فعالیت در حوزه کودک و نوجوان با فلسفه زیر اقدام به تاسیس این موسسه کرده اند. خانم شادان، نظارت مستقیم و مداوم روی کار مربیان و کودکان وجود دارد همچنین تمامی مربیان مجموعه تحصیلات مرتبط با کودک دارند.

هرکودک جهانی کوچک است که رسالت ما بزرگسالان به عنوان مربیان و کادر آموزشی کشف این جهان درون هر کودک است.

مربیان این موسسه همگی دارای مدارک دانشگاهی مرتبط با حوزه کودک هستند و این تیم باور دارد که یادگیری در دنیای کودک هیچ وقت تمام نمی شود.

فضای مهدکودک: زیربنای مهدکودک ۲۴۰ متر است و ظرفیت ۷۰ کودک دارد،  سیستم آموزشی مهدکودک به روش مایندفولنس است که برای اولین بار در ایران طراحی و برگزار می شود.

پذیرش سنی: از سن ۶ ماه تا ۶ سال وجود دارد و برای کودکان دبستانی امکان استفاده از کلاس های فوق برنامه وجود دارد.  هر گروه سنی دارای ظرفیت خالی می‌باشد و میتوانید برای ثبت نام اقدام فرمایید.

ساعت کاری: از ۸ تا ۴ بعدازظهر است.

وعده های غذایی: در مهدکودک صبحانه، ناهار و یک میان وعده سرو می‌شود.

کلاس های آموزشی: آموزش های مانا شامل حرکات اصلاحی ورزشی، ریاضی، علوم، زبان ، شاهنامه خوانی، نمایش خلاق، سفال، خلاقیت و مسی پلی، مونته سوری، اوریگامی و جاگورتا و یوگا میباشد

شهریه: درخصوص شهریه میتوانید با شماره های موجود تماس بگیرید و از شرایط ویژه ثبت نام بهره‌مند شوید. نحوه پرداخت شهریه به دو صورت تسویه کامل با پرداخت سه فقره چک( همراه تخفیف ۲۰ درصدی) و یا پرداخت نقدی ابتدای هرماه میباشد. 

خبرنامه: هرماه به صورت مکتوب و الکترونیک در اختیار خانواده های عزیز قرار میگیرد و کانال های موجود در تلگرام و واتس اپ برای اطلاع رسانی در اختیار خانواده ها هستند

مربیان: همگی درک تحصیلی بالای لیسانس مرتبط با روانشناسی دارند و پیش از شروع کار تمامی دوره های مربوطه را پشت سر گذاشته اند و در طی دوران کار نیز مرتب مورد بازبینی و آموزش قرار میگیرند

قبل از ثبت نام می‌توانید برای بازدید از فضا و کلاس ها در موسسه حضور پیدا کنید. شیوه جذب به روش گام به گام همراه با حضور مادر و در امنیت کامل انجام میشود

کلاس های موسسه مانا در قیطریه

بهرحال قسمت عمده ای از انتخاب های والدین در دوران کودکی فرزندشان پرچالش است، انتخاب مهدکودک یکی از همین چالش هاست. مهدکودک هایی که کلاس های ویژه ای برای کودکان برگزار می کنند همیشه می توانند به رشد همه جانبه کودکان در محیطی غنی از آموزش کمک کنند.

در قسمت زیر ما به تفصیل کلاس های موسسه مانا را معرفی کرده و تاثیر هر کلاس بر کودکان بررسی می کنیم. نکته مهم این کلاس ها این است که کودک پس از یک دوره ای حضور در این کلاس ها می تواند به مهارت های خود را گسترش داده، با دنیای دیگری از اشیا، ابعاد، حجم نیز آشنا می گردد.

کلاس معماری کودک

این کلاس برای کودکان ۳ سال به بالا مناسب است و در آن، کودکان کار کردن با حجم های مختلف را برای ساختن سازه های جدید می‌آموزند و از این طریق هوش فضایی_مکانی خود را تقویت میکنند در عین حال با ارائه متریال متنوع و تاکید روی استفاده از ذهن خلاق، کودکان میتوانند هوش خلاق خود را تقویت کنند.

کلاس رباتیک

این کلاس، برای کودکان بالای ۴ سال بسیار مناسب است. در این کلاس کودکان شیوه کار با ابزار مختلف را فرا میگیرند و در هر دوره یک روبات میسازند در عین حال این کلاس، باعث افزایش هوش فضایی مکانی و افزایش خلاقیت در کودکان میشود

کلاس مایندفولنس(ذهن آگاهی)

این کلاس برای کودکان بالای ۴ سال مناسب است. مایندفولنس یعنی توجه لحظه به لحظه به افکار، احساسات، حالات بدنی و محیط اطراف. 

ذهن آگاهی کمک میکند که نسبت به تجربیات خوب و بد خود پذیرش داشته باشیم و تصمیمات خود و دیگران را قضاوت نکنیم.

تمرینات مایندفولنس ما را متوجه میکند که قانون "درست" یا "غلط" برای هیچ چیز وجود ندارد و تنها منبع قابل اعتماد احساس و فکر ما در لحظه حال است.

با آموزش مایندفولنس به کودکان آنها می‌آموزند به بدن و احساسات و افکار خود در هر لحظه آگاه باشند و به تجربیات خود به دیده مهربانی بنگرند

آموزش رویکرد مایندفولنس به کودکان روشی نوین در سراسر دنیاست که برای اولین بار در ایران، در مهدکودک مانا اجرا می‌شود.

کلاس هوش هیجانی

این کلاس برای کودکان بالای ۴ سال مناسب است. در این کلاس کودکان مهارت های اساسی برای برقراری ارتباط، کنترل خشم، مدیریت استرس و دوستیابی را می‌آموزند و تمرینات انجام شده در این کلاس به پرورش عزت نفس کودکان کمک میکنند.

کلاس مادر و کودک

این کلاس نیز، برای مادران کودکان ۹ ماه تا ۲/۵سال مناسب تر است.

این سنین طلایی رشد مهارت های چهارگانه در کودکان است

  • مهارت زبانی_کلامی
  • مهارت حسی حرکتی
  • مهارت عاطفی_اجتماعی
  • مهارت شناختی ذهنی

 هر مادر به همراه کودک خود در این کلاس شرکت میکند و با استفاده از رهنمودها و هدایت گری مربی تمریناتی را با کودک انجام میدهد که باعث تقویت هر چهار حیطه ی رشدی کودک میشود.

در پایان هرجلسه از کلاس روانشناس کودک برای پاسخگویی به سوالات مادران آنها را همراهی میکند

کلاس معماری و حجم

هوش فضایی_مکانی یکی از انواع هوش هایی است که به انسان ها در درک فضاها، جا به جایی درست و به موقع در محیط و ادراک کلی محیط اطراف کمک می کند. جالب است بدانید که ورزشکاران و مهندسین مخصوصا معمارها دارای این هوش هستند.

در این کلاس کودکان هرجلسه یک سازه با استفاده از متریال مختلف می سازند و کار کردن با انواع اجسام و مواد را فرا می گیرند. کلاس معماری توسط متخصصین این رشته برگزار می شود و باعث بروز خلاقیت کودک و تقویت هوش فضایی آنها می شود.

زمان برگزاری این کلاس ها، روزهای یکشنبه ساعت ۱۵ در موسسه مانا است. برای مشاهده تصاویر بیشتر پیشنهاد می کنیم گالری تصاویر کلاس معماری و حجم را مشاهده کنید.

کلاس هوش حرکتی

یکی از دلایل عمده اختلالات یادگیری در سنین دبستان عدم تحرک مناسب و رشد نکردن عضلات بدن به خصوص عضلات پا می باشد. با انجام دادن حرکات اصلاحی درست در سنین پایین میتوانید کودکان را از ابتلا به اختلال یادگیری در سنین دبستان پیشگیری کنیم. این حرکات باید زیر نظر متخصصین این رشته و با توجه به مرحله رشدی هرکودک طراحی و اجرا شوند.

در کلاس های هوش حرکتی مانا، متخصصین این رشته برای کودکان حرکات اصلاحی و تقویتی طراحی میکنند که با توجه به نیاز هرگروه سنی به تقویت عضلات درشت و ظریف بدن کمک میکنند. با انجام دادن این تمرینات هماهنگی عصب_عضله کودکان تقویت میشود که موجب پیشگیری از بروز اختلال یادگیری و دیگر اختلالات عصبی رشدی کودک می شوند. همچنین تقویت هوش حرکتی کودک میتواند در آینده او را در زمره افرادی قرار دهد که می‌توانند چند کار را به صورت همزمان انجام بدهند.

کلاس هوش حرکتی هر سه شنبه ساعت ۱۵ در مانا برگزار میشود.

کلاس هوش هیجانی

همیشه در خانواده و محیط آموزشی روی تقویت هوش تحصیلی کودک تاکید میشود اما در آینده‌ی زندگی افراد هوش هیجانی تعیین کننده پیشرفت در تحصیل، شغل و درآمد است. اگر به جای تاکید بر هوش تحصیلی درجهت افزایش هوش هیجانی کودک تلاش کنیم در آینده فرزندی با تفکر نقاد، پرسشگر و خلاق خواهیم داشت که در زندگی فردی، اجتماعی، اقتصادی افراد موفقی هستند. در کلاس های هوش هیجانی مانا مربیان متخصص از طریق بازی، نمایش، ایفای نقش، نقاشی و فعالیت های جالب به تقویت حیطه های هوش هیجانی مثل ارتباط موثر، جستجوگری و.... در کودکان میپردازند

این کلاس در روزهای پنج شنبه در موسسه مانا برگزار می گردد و برای کودکان بالای ۴ سال که درک مناسبی از احساسات خود دارند، مناسب تر است.

کلاس توانساز

در دنیای پر مشغله امروز خانواده ها کمتر برای آموزش مهارت های ابتدایی مثل پوشیدن کفش، پوشیدن انواع لباس، بستن دکمه ها، بستن بند کفش ها، شانه کردن موها،  گرفتن ناخن، دستشویی رفتن مستقل، مرتب کردن اتاق، تمرین دوخت و دوز وقت میگذارند و عموما این کارهای کودک توسط خود والدین یا فرد دیگری مثل پرستار انجام میشود.

در کلاس های توانساز، ما روی تمرین و آموزش مهارت های پایه زندگی تمرکز میکنیم و برای آموزش این مهارت ها از روش مونته سوری استفاده میکنیم .

کلاس های توانساز برای تربیت و پرورش کودکانی توانمند و مستقل طراحی شده‌اند و هرروز در مهدکودک مانا برگزار می‌شوند و بخشی از برنامه های روزانه همه ی کلاس ها هستند.

کلاس هوشیار

کلاس هوشیار یک کلاس بسیار جالب برای آموزش مفاهیم ریاضی از طریق بازی است. ما در مانا معتقد هستیم که بهترین روش برای آموزش بازی کردن است و همین دلیل ما را بر آن داشته که برای آموزش مفاهیم ریاضی متناسب با نیازهای هرگروه سنی بازی های مختلفی را طراحی و اجرا کنیم

این کلاس برای کودکان ۲ تا ۶ سال در مهدکودک مانا برگزار میشود و جزئی از برنامه های روزانه تمامی کلاس هاست.

کلاس جستجوگر

گستره‌ی طبیعت و پیام هایی که برای ما دارد نامحدود است. اگر تمام عمر خود را صرف شناخت و جستجو در طبیعت کنیم بازهم با کمبود وقت در این مسیر مواجه می‌شویم.

در مانا جستجو در طبیعت و علوم طبیعی از کودکی آغاز می‌شود ما در تابستان زیر نور خورشید رنگین کمان و شعله و نور را آزمایش میکنیم و در زمستان از دل خاک یخ زده سنگ ها را بیرون می‌کشیم و با ذره بین های کوچکمان برگ ها و موجودات طبیعی را رصد میکنیم.

کلاس جستجوگر مارا به تفریح و یادگیری در محیط طبیعی می‌برد و در خلال تجربه مستقیم فرصت یادگیری از محیط را فراهم می‌کند.

کلاس های جستجوگر بخشی از برنامه های روزانه مهدکودک‌مانا هستند که برنامه های این کلاس به نسبت نیاز هر گروه سنی طراحی میشوند.

کلاس جیمانا

امروزه فعالیت های حرکتی کمتر جایی در فعالیت های روزانه کودک دارند و همین موضوع باعث ایجاد انواع اختلالات حرکتی و شناختی در کودکان می‌شود.

برنامه های ورزشی و داشتن تحرک مناسب باید جزئی از برنامه های روزانه کودک باشند.

در مهدکودک مانا کلاسی تحت عنوان جیمانا برای کودکان تعریف میشود که بخشی از برنامه های هرروزه کلاس هاست. در کلاس های جیمانا روی موارد زیر تمرکز میشود:

  • تقویت عضلات کودک،
  • انعطاف پذیری،
  • حفظ تعادل،
  • هماهنگی نیمکره‌های مغز
  • هماهنگی چشم و پا و چشم و دست
  • هماهنگی عصب_عضله
نمایش بازخورد های بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.
پرسش و پاسخ