گوريل

کتاب داستان کودک ۷ تا ۹ سال - گوريل

حنا گوریل ها را خیلی دوست دارد ولی تا به حال از نزدیك آن ها ندیده است. پدرش مردی بسیار گرفتار است و فرصت این را ندارد حنا را به باغ وحش ببرد، او در واقع فرصت هیچ كاری را ندارد. حنا برای هدیه تولد خود از پدر یك گوریل می خواهد؛ یک گوریل واقعی، اما وقتی می بیند كه پدر برای او یك گوریل اسباب بازی خریده بسیار ناراحت می شود.

اما یک دفعه اتفاقی بسیار هیجان انگیز و باور نكردنی روی می دهد؛ گوریل اسباب بازی بزرگ و بزرگتر شده و به گوریلی واقعی تبدیل می شود. و عجیب تر آن كه این گوریل لباس های پدر حنا را می پوشد و با او به باغ وحش می روند آن هم در شب! ...

این كتاب یكی از قوی ترین كتاب های تصویری كودكان است. در واقع هم كودكان و هم بزرگسالان می توانند از این كتاب لذت ببرند، كتابی كه متن و تصویر پرقدرت آن حس هایی چون غم، شادی و شگفتی را به خواننده انتقال می دهند و خواننده را وادار به فكر كردن می کند.

داستان این كتاب به ظرافت، رابطه یك پدر و دختر را به نمایش می گذارد و برای والدینی كه دل مشغولی ها و گرفتاری ها آن ها را از نیازهای عاطفی كودكانشان غافل كرده است بسیار آموزنده خواهد بود.

تصاویر كتاب نمونه ای هستند مثال زدنی از تصویرگری خلاق و بافكر. چرا كه خواننده با هر بار دیدن كتاب می تواند نكته ای تازه در تصاویر كشف كند. اشاره های ریز و طنزگونه تصویرگر به نقاشی های بسیار معروفی چون مونالیزا و تبدیل كردن آن ها به گوریل می تواند برای كودكان محلی برای تخیل كردن و آموزش خوب دیدن باشد.

آنتونی براون نویسنده و تصویرگری كه برنده جایزه هانس كریستین اندرسن (ارزشمند ترین جایزه جهانی ادبیات كودك و نوجوان) است، با این اثر خوانندگان خود را به تفكر و جست و جو وا می دارد.

 

منبع کتاب گوريل وب سایت کتابک است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به این وب سایت بی نظیر رجوع کنید.

نام انگلیسی کتاب
Gorilla
تصویرگران
این کتاب تصویرگر ندارد.
سال انتشار
۱۳۸۳
نویسنده متن

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.
پرسش و پاسخ

اطلاعات تماس:

.۷۷۱۹۱۶۵۹ .۷۷۱۸۹۶۲۴

اپلیکیشن را نصب کنید

بی نهایت قصه صوتی را از این اپلیکیشین گوشی کنید.

مشاوره آنلاین با

ایشان با ۱۵ سال سابقه درمان کودکان بدون دارو از طریق مشاوره آنلاین کنار خانواده های عزیز هستند.

معرفی کتاب با نیوشا

نیوشا باز هم مثل همیشه یه کتاب کودک به نام المر رو معرفی می کنه. المر از بهترین کتاب های ادبیات کلاسیک در حوزه خودشناسی هست.