پسرك-و-ناخدای-شجاع

کتاب داستان کودک ۷ تا ۹ سال - پسرك و ناخدای شجاع

پسرک در خانه ای ساحلی در كنار دریا زندگی می كند. و بهترین دوستانش قایقران پیر و ناخدای شجاع آنقدر از لذت و هیجانات زندگی و سفر های دریایی برای او گفته اند، كه پسرك مصمم است تا به زودی ملوان شود و به سفر دریایی برود. اما افسوس، زمانی كه او این آرزو را با پدر و مادرش در میان می گذارد، آن ها می خندند و به او می گویند كه برای این كار بسیار كوچك است.

پسرک اندوهگین می شود و تصمیم می گیرد كه در اولین فرصت از خانه فرار كند و به دریا برود. این اتفاق بسیار زود تر از آن كه پسرك انتظارش را داشته باشد رخ می دهد. روزی قایقران پیر پسرک را برای بازدید از كشتی بخار به دریا می برد. و در آنجاست كه پسرك بصورت تصادفی- عمدی در كشتی بخار جا می ماند و مجبور می شود تا سفر دریایی پر ماجرایش را آغاز كند. سفری كه برخلاف تصوراتش آنقدر ها هم ساده و لذت بخش نیست. در آن جا نیز قوانینی وجود دارد كه باید از آن تبعیت كرد و كارهای سختی كه باید انجام داد. پسرك در این سفر ماجراهای بسیاری را پشت سر می گذارد و چیزهای بسیاری از خود سفر و هم چنین از ناخدای پیر كه قهرمانی واقعی است می آموزد.

این اثر كتابی تصویری در مفهوم كلاسیک آن است، كه در آن تصاویر و متن بصورت متقارن حضور دارند و هر كدام ماجرا را تعریفی از نوع خود می كنند.

این داستان یكی از چندین كتابی است كه در مورد تیم (پسرک) و اتفاقات پیرامون او در حدود دهه ۵۰-۴۰ به وسیله ادوارد اردیزون خلق شده است. این نویسنده و تصویرگر خود در سال ۱۹۰۰ به دنیا آمد. و زمانیكه پنج ساله بود با خانواده اش به ایپسویچ نقل مكان كردند و تا چهارده سالگی ادوارد در آن جا زندگی كردند. و این دقیقا در ایپسویچ است كه علاقه شدید او به دریا و كشتی های بخار شكل می گیرد، علاقه ای كه در بسیاری از كتاب های او نشانی از آن را می توان دید. اردیزون هنرمندی برجسته است كه اعتقاد دارد پنهان كردن دنیای واقعی از چشم كودكان، فریبكاری محسوب می شود.

نكته بسیار جالب در مورد مجموعه كتاب های تیم این است كه او غالبا از خانه فرار می كنند و یا كارهایی می كند كه تقریبا خود را به كشتن می دهد و زمانی كه به خانه باز می گردد همواره نقش یك قهرمان را دارد و پدر و مادرش آنقدر از دیدن او خوشحال هستند كه فراموش می كنند او را تنبیه كنند.

كتاب پسرك و ناخدای شجاع در سال ۱۹۳۶ برای اولین بار به چاپ رسیده است. و به دلیل داستان پركشش و تصاویر جذاب آن بارها تجدید چاپ شده و هنوز هم یكی از كتاب های محبوب كودكان به شمار می آید.

منبع کتاب پسرك و ناخدای شجاع وب سایت کتابک است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به این وب سایت بی نظیر رجوع کنید.

نام انگلیسی کتاب
Little Tim &‎ the brave sea captain
تصویرگران
این کتاب تصویرگر ندارد.
سال انتشار
۱۳۸۳
نویسنده متن

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.
پرسش و پاسخ

اطلاعات تماس:

.۷۷۱۹۱۶۵۹ .۷۷۱۸۹۶۲۴

اپلیکیشن را نصب کنید
مشاوره آنلاین با

ایشان با ۱۵ سال سابقه درمان کودکان بدون دارو از طریق مشاوره آنلاین کنار خانواده های عزیز هستند.

بی نهایت قصه صوتی را از این اپلیکیشین گوشی کنید.

معرفی کتاب با نیوشا

نیوشا باز هم مثل همیشه یه کتاب کودک به نام المر رو معرفی می کنه. المر از بهترین کتاب های ادبیات کلاسیک در حوزه خودشناسی هست.