معرفی ۳ کتاب کودک درمورد ترس های کودکانه

مجموعه کتاب های مهارت های زندگی از سری کتاب های سفید:

طبیعتا کودکان در مسیر رشد با موقعیت های جدید و ناآشنایی مواجه میشوند که مهارت روبرویی با آنها را ندارند، دوران کودکی دوران تجربه و آموختن است. هرروز و هر اتفاق برای کودک تجربه ای جدید است، بنابراین وظیفه ی ما به عنوان مادر و پدر این است که مهارت رویارووی با موقعیت های مختلف و در واقع مهارت های زندگی را به آنها بیاموزیم. دستشویی رفتن، غذا خوردن، مسواک زدن، بازی کردن با کودکان دیگر، رفن به مدرسه و... همه احتیاج به مهارت دارند که کودک میتواند درطول سالیان و با آزمون و خطا این مهارت ها را کسب کند، اما چه بهتر که ما با آموزش درست از ایجاد عادت های غلط جلوگیری کنیم. مجموعه کتاب های مهارت های زندگی، کتاب هایی در جلدهای مختلف است که توسط انتشاراتفنی تهران چاپ میشود و در همه ی زمینه ها مهارت های لازم برای کودک را در قالب داستان های ساده و کوتاه بیان میکند.

در این مطلب ما قصد معرفی سه جلد از این کتاب ها را داریم که درباره ی مواجهه ی کودک با ترس های مختلف در موقعیت های مختلف هستند.

"ترس فرفری از گم شدن مامانش" :

کودکان در سنین خاصی از دور شدن از مادر و پدر، یا دور شدن از خانه احساس نگرانی میکنند. بعضی از کودکان در زمان رفتن به مدرسه یا مهدکودک دچار ترس از تنهایی میشوند و راضی به جدا شدن از مادر و پدر خود نمیشوند. یا در مواردی کودک حاضر نیست پیش هیچ کسی غیر از مادر یا پدر خود بماند. این اتفاقات ناشی از نداشتن مهارت کافی در غلبه بر ترس از تنهایی یا گم شدن است. در این کتاب "فرفری" که یک بره ی کوچولو است با خانواده اش در یک مزرعه زندگی میکند. او خیلی دوست دارد با دوستانش در مزرعه بازی کند، اما از دور شدن از مادرش میترسد و میخواهد همیشه کنار مادرش بماند، اما مادرش فکر خوبی بنظرش میرسد و این مشکل را حل مکیند... این کتاب برای گروه سنی "ج" و "ب" مناسب است.

"ترس فرفری از صدای بلند" :

بعضی از کودکان از صداهای بلند میترسند. هر صدایی مثل رعد و برق، آژیر و ... آنها را مضطرب میکندو به گریه می اندازد. این کتاب در قالب داستان ففری که از صدای بلند میترسد و راهکاری که پدرش برای مواجهه با ترس او پیدا میکند، به کودک روش مقابله با ترس را می آموزد. این کتاب برای گروه سنی "الف" و "ب" مناسب است.

"ترس فرفری از چیزهای جدید" :

گاهی کودکان از دیدن چیزهایی که بنظر ما خیلی ساده هستند میترسند و گریه میکنند. ترس آنها به دلیل ناشناخته بودن پدیده ای که با آن مواجه هستند میباشد. یک حیوان خانگی، یک عروسک جدید، یا حتی یک چراغ قوه ی ساده. حتی گاها کودک از هر تجربه ی جدیدی سرباز میزند. مثل بازی با کودکان ناآشنا، بازی های جدید، تصور اینکه توان مقابله با پدیده ی جدید را نداشه باشند یا اشتباه کنند و دیگران به آنها بخندند کودکان را مضطرب میکند. این کتاب که درمورد "فندقی" برادر فرفری است داستان ترسیدن فندقی از بازی جدید و اشتباه کردن را روایت میکند و از این طریق به کودک میفماند که اشتباه و تجربه امری است عادی و مثبت.

نویسنده ی این سه کتاب "اینگر مایر" و مترجم آنها "صبا رفیع" میباشد.

برای خرید این کتاب ها می توانید به سایت انتشارات نردبان مراجعه کنید یا با شماره تلفن ۸۸۵۰۵۰۵۸ تماس حاصل نمائید.

.
سلام وقت بخیر ببخشید می خواستم ببینم چطور می تونم کتاب کودک با موضوع ترس خریداری کنم ممنون
ناشناس
.
@#۱ سلام روزتان خوش و خرم باشد در حال حاضر ما فروش کتاب نداریم، این کتاب ها برای انتشارات نردبان هستند. من در انتهای همین مطلب اطلاعات انتشارات نردبان را وارد کردم. می توانید با ایشان تماس بگیرید و کتاب ها را خریداری کنید.
مدیر وب سایت رادیو کودک
نمایش بازخورد های بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.