عاشقتم-کانگوروی-آبی

کتاب داستان کودک ۷ تا ۹ سال - عاشقتم کانگوروی آبی

لی لی یک کانگورو داشت که مال خود خود او بود. لی لی هر شب به او می گفت:" کانگوروی آبی عاشقتم". تا این که یک روز عمه لی لی به دیدنش آمد و هدیه ای بزرگ به او داد. ناگهان کانگوروی آبی دریافت که باید بجای خوابیدن کنار لی لی، کنار خرس قهوه ای وحشی بخوابد.

و به زودی حیوانات دیگری نیز از راه رسیدند؛ خرگوش زرد پارچه ای، توله های پشمالو، تمساح خزنده و بعد اسباب بازی های دیگر و دیگر. کانگوروی آبی کم کم بی خواب شد چون تخت خواب به طرز وحشتناکی شلوغ بود. او حس کرد که دیگر پیش لی لی جایی ندارد. و به راستی با این همه همراه، آیا لی لی هیچگاه متوجه خواهد شد که کانگوروی آبی او را ترک کرده است؟...

متن کتاب با آن که در غالب داستانی ساده روایت شده اما مفاهیم عمیقی چون عشق، دوستی و نیاز به امنیت در روابط را به زیبایی برای مخاطبین خردسال بیان می کند. کتاب از نیاز بشر به دوست داشتن و دوست داشته شدن سخن می گوید. و نشان دهنده نیاز ما به احساس امنیت در هر نوع رابطه ای است؛ خواه این رابطه میان والدین و کودکان باشد، یا میان زن و شوهر و یا میان دوستان.

در داستان این نیاز به امنیت و تعلق به دیگری را از زاویه دید کانگوروی آبی با تصاویری ساده ولی تأثیرگذار می بینیم. کانگوروی آبی کم کم نمی تواند خوب بخوابد، تا این که این حقیقت هولناک را در می یابد که دیگر در دنیای لی لی جایی ندارد. پس او را ترک می کند تا آغوش گرم و اطمینان بخش دیگری را بیابد. اما با ادامه داستان زمانی که لی لی همه عروسک ها را می دهد تا کانگوروی آبی را باز پس گیرد، در می یابیم که در دنیا چیزهایی هستند که هیچ وقت نمی توان از آن ها گذشت، چیزهایی که حاضر هستیم از همه دارایی خود به خاطر به دست آوردنشان بگذریم.

منبع کتاب عاشقتم کانگوروی آبی وب سایت کتابک است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به این وب سایت بی نظیر رجوع کنید.

نام انگلیسی کتاب
I Love You, Blue Kangaroo!‎‎‎
تصویرگران
این کتاب تصویرگر ندارد.
سال انتشار
۱۳۸۴
نویسنده متن
نمایش بازخورد های بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.
پرسش و پاسخ

اطلاعات تماس:

.۷۷۱۹۱۶۵۹ .۷۷۱۸۹۶۲۴

اپلیکیشن را نصب کنید
مشاوره آنلاین با

ایشان با ۱۵ سال سابقه درمان کودکان بدون دارو از طریق مشاوره آنلاین کنار خانواده های عزیز هستند.

معرفی کتاب با نیوشا

نیوشا باز هم مثل همیشه یه کتاب کودک به نام المر رو معرفی می کنه. المر از بهترین کتاب های ادبیات کلاسیک در حوزه خودشناسی هست.