کتاب کودک داستانک های نخودی اثر محمدهادى محمدى

مشخصات کتاب :

  • نویسنده: محمدهادى محمدى
  • پدید آورندگان:محمدهادی محمدی و کیوان اکبری
  • انتشارات: مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکا
  • گروه سنی : الف و ب سال نشر: ۱۳۹۳

داستانک های نخودی، همان گونه که از نام آن پیداست، درباره ی شخصیتی به نام نخودی است. نخودی یکی از شخصیت های برگرفته از ادبیات عامیانه کودکان ایران است. نمونه های از این شخصیت ها در ادبیات کودکان کشورهای دیگر، نام هایی مانند فینگلی، فسقلی یا بند انگشتی دارند.

چرا کودکان به شخصیت هایی که بازنمایی خودشان در ابعاد و اندازه های قوطی کبریتی است، این قدر علاقه نشان می دهند؟ شناخت این پدیده آسان نیست، و ریشه های شناختی گوناگون مانند روان شناختی و بازی شناختی  و... دارد. دنیای کودکان دنیایی است که در آن شگفتی، می تواند بسیار عادی و روزمره باشد، قانون ها می تواند قانون نباشد و هر چیزی می تواند جای چیز دیگر قرار بگیرد. داستانک های نخودی، با شخصیتی که این بار از گردونگ هندوانه به روی زمین پرتاب شده، آمیختی از طنز کنشی، زبانی و شگفتی است.

 گاهی هم اگر شما بزرگسالان این مجموعه را بخوانید، شاید دنیای کودکان را بهتر درک کنید!

در طی همایش سال ۱۳۹۶ رادیوکودک از مادرها و پدران خواسته شد در نظرسنجی بهترین کتاب کوتاه شرکت کنند در این نظرسنجی ۵ کتاب به نظرسنجی گذاشته شده بود که کتاب داستانک های نخودی اثر محمد هادی محمدی بهترین داستان برگزیده شد.

منبع : سایت کتابک

 

نمایش بازخورد های بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.