دکور اتاق کودک - رنگ آمیزی و تزئینات زیبا و ساده

یکی از المان های تاثیرگذار بر دکوراسیون هر فضایی دیوارهای آن است. شما با استفاده از دیوارها میتوانید بدون شلوغ کردن و کوچک کردن فضا، حس و حالی که میخواهید را به آن فضا ببخشید. درواقع شما دو انتخاب پیش رو دارید، اگر میخواهید از تابلوها، قاب عکس ها و وسایل تزئینی زیادی در دکوراسیون اتاق کودکتان استفاده کنید، باید دیوارها را ساده و ترجیحا در رنگ های ملایم و روشن انتخاب کنید. اما اگر دوست دارید دکوراسیون اتاق کودک شما خاص تر باشد میتوانید از دیوارها استفاده کرده و طرح دلخواه خود را روی آنها پیاده کنید، در این صورت بهتر است که زیاد اتاق را شلوغ نکنید و آن را خلوت تر نگه دارید تا زیبایی دیوارها بیشتر به چشم بیاید. برای دکوراسیون اتاق کودک حتما سعی کنید از رنگ های ملایم استفاده کنید، رنگ هایی که به آنها اصطلاحا رنگ های پاستلی میکویند میتواندد انتخاب مناسبی باشند. در عکس های زیر چند نمونه از این ترکیب های رنگی را میبینید.

 

البته که همه ی ترکیب های رنگی شاد و متنوع برای دکوراسیون اتاق کودک مناسب خواهد بود. شما میتوانید از تمام رنگ های مناظر، حیوانات، گل ها یا هر عکس زیبایی که میبینید برای طراحی دکوراسیون اتاق کودکتان ایده بگیرید. به رنگ های تکراری مثل صورتی برای دکوراسیون اتاق دختر و آبی برای دکوراسیون اتاق پسر اکتفا نکنید و تلاش کنید خلاقانه تر عمل کنید، اجازه بدهید کودکتان فضای جدیدی را تجربه کند.

البته در کنار این ترکیبات رنگی حتما و حتما از رنگ سفید در دکور اتاق برای تعدیل رنگ ها و خسته نشدن چشم کودک و خودتان استفاده کنید. از انتخاب رنگ ها و هارمونی اتاق کودک که بگذریم، یک انتخاب بسیار مناسب، ارزان، خلاقانه و راحت برای زیباتر کردن اتاق کودکتان طرح دار کردن دیوارهاست. میتوانید با تکرار یک طرح روی یک زمینه ی خوشرنگ، دکوراسیون زیبایی برای اتاق کودکتان طراحی کنید. کافیست یک شابلون ساده بسازید و با استفاده از شابلون و رنگ این تغییر چشمگیر را در اتاق کودکتان به وجود بیاورید. شابلون های ساده ای مثل ابر، ماه، ستاره، فرشته، قلب، خرس یا خرگوش یا اشکال هندسی انتخاب های مناسبی برای دکوراسیون اتاق کودک هستند. اگر اتاق کودک شما کوچک است سعی کنید از طرح های ریز روی دیوار استفاده کنید. اگر رنگ زمینه ی دیوارها روشن است از طرح هایی با رنگ تند تر، و اگر رنگ زمینه دیوار تیره است از طرح های روشن استفاده کنید. در ادامه متن ما چند طرح به عنوان شابلون برای شما آورده ایم که میتوانید آن را پرینت کرده و با استفاده از آن دیوار اتاق کودکتان را تزئین کنید. بهتر است بعد از پرینت گرفتن، طرح را روی یک مقوا بیاندازید و ببرید تا مقاوم تر باشد. حتی میتوانید به راحتی یک اسفنج را به صورت دایره ای ببرید (مثلا اسکاچ های اسفنچ دار) وبا آن دیوارها را توپ توپی رنگ آمیزی کنید.

یک روش دیگر برای رنگ آمیزی دیوارها، استفاده از چسب است. با استفاده از چسب های کاغذی پهن، خطوط نامرتبی روی دیوار بکشید. البته این به انتخاب شما بستگی دارد، میتوانید با استفاده از چسب اشکال هندسی منظم بکشید. بعد از چسباندن چسب ها، از دو روش میتوانید استفاده کنید. روش اول و ساده تر این است که کل دیوار را با یک رنگ، رنگ آمیزی کنید، بعد از خشک شدن، چسب ها را از دیوار بکنید و اینگونه دیوار شما طرحدار خواهد بود. روش دوم این است که اشکال مختلف ایجاد شده توسط چسب ها را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنید. بعد از کندن چسب ها دیواری با اشکال رنگارنگ و زیبا خواهید داشت. حتی این کار را میتوانید همراه با کودکان و به عنوان یک سرگرمی انجام دهید.

 

روش سوم تزئین دیوارها برای داشتن دکوراسیون اتاق کودکی زیبا، استفاده از تابلوهای خوشرنگ و کودکانه است. میتوانید از ست های تابلوی کودکانه برای دکوراسیون اتاق کودکتان استفاده کنید. قاب هایی ساده و چوبی با پس زمینه ی سفید یا روشن و چند عکس که باهم مرتبط هستند میتوانند دیوار اتاق کودک شما را به زیبایی هرچه تمام تر آراسته کنند. در ادامه ما چندین مدل از این عکس ها را قرار داده ایم که با پرینت رنگی و قاب گرفتن آنها میتوانید برای دکوراسیون اتاق کودکتان از آنها استفاده کنید
  

 

لطفا امتیاز خود به این مطلب را ثبت کنید:
میانگین امتیازها (۲۷ votes)

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.
.
اینا رو میشه یکی یکی پرینت بگیریم؟در چه اندازه ای هستن؟
ناشناس
.
عالییییی بود مرسی از همتون
الهه
.
سلام مرسی ازمطالب کاملتون
حسین
.
عاااااااااالییییییی بودممنونم
مریم
.
سلام ما خونه ای اجاره کردیم گل و گچ و دیوارهاش سفید نشده به رنگ قهوه ای هست به نظرتون چطور میشه دیوارهای شاد بشن ممنون میشم راهنماییم کنید
ناشناس

اطلاعات تماس:

.۷۷۱۹۱۶۵۹ .۷۷۱۸۹۶۲۴