اطلاعات تماس:

.۴۴۳۷۶۸۱۹ .۰۹۱۲۴۲۵۰۱۴۲

من یکی از دوست‌های عسل، یعنی همان بچه خرسه هستم. من هم دیگر بچه آدم نیستم، من تازگی یک بچه گربه شده...
آموختن روش‌های محافظت از خود، شاید مهمترین کاری باشد که والدین برای فرزندانشان انجام می‌دهند؛ حتی...
داستان کوتاه کودکانه درباره طبیعت - قسمت اول
ترنج دختری ۷ ساله است که با پدر و مادرش در شمال ایران و در شهر انزلی زندگی میکند. ترنج خیلی شهرش را...
کتاب های قصه کودکی ای که در این مطلب معرفی می شوند همگی یا چندجلدی هستند یا شامل چندین داستان در یک...
پرنده-کوچولو-و-ماجراهای-امنیت-در-اینترنت-

کتاب داستان کودک ۷ تا ۹ سال - پرنده کوچولو و ماجراهای امنیت در اینترنت

پرنده کوچولو در راه رسیدن به خانه، با دوستان قدیمی اش رو به رو می‌شود که هر یک پرسش یا نگرانی ای درباره ی اینترنت و دنیای مجازی دارند، پرسش هایی درباره ی مزاحمان اینترنتی، ویروس‌های کامپیوتری‌، ارسال کننده ی عکس نامناسب و درخواست غریبه‌ها برای اطلاعات شخصی. پرنده کوچولو، برای هر یک از این موارد یک راه حل ساده دارد که به بچه ها یاد می‌دهد چطور در فضای مجازی ایمن بمانند و آن آگاه کردن پدر و مادرشان از این مسئله است.

مارلو گارنزوردی برای کمک به پدر و مادرها، کتاب داستان پرنده کوچولو و ماجراهای امنیت در اینترنت را خلق کرده است که به مفاهیم امنیت اینترنت و حفظ امنیت آنلاین و معرفی آن به پدر و مادر و فرزندان جوان پرداخته است. همیشه این امکان وجود دارد که بچه‌ها با تهدید یا محتوای نامناسب مواجه شوند، این داستان خلق شد تا به همه کودکان کمک کند منحرف نشوند و اگر با موضوع نگران‌کننده روبرو می شوند، چه کاری انجام دهند.

مهم این است که ما نه تنها برای محافظت از کودکان خود با استفاده از «نرم‌افزار ایمنی خانواده» گام برداریم بلکه باید به فرزندان از سنین پایین در ارتباط با استفاده درست و امن از اینترنت و دستورالعمل آن آموزش دهیم.

مطالعه ای توسط «موسسه خانواده کایزر» در ژانویه ۲۰۱۰ نشان داد که کودکان آمریکایی در حال حاضر بیش از نیمی از زندگی خود را که در بیداری به سر می‌برند؛ در حال استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی متصل به اینترنت و تلویزیون هستند. در نتیجه، نکته مهم‌تر و سخت‌تر این است که کودکان را در فضای آنلاین، امن نگه داشت. شاید نگرانی ما این باشد که ما نمی‌توانیم همیشه مطمئن باشیم که بچه‌های ما چه کاری در فضای آنلاین انجام می‌دهند و یا اینکه نگران باشیم که آن‌ها ممکن است ناخواسته اطلاعات شخصی را به یک غریبه فاش کنند. 

این کتاب برای بلندخوانی مناسب است و والدین به کمک آن می توانند کودکانشان را با شیوه ی استفاده امن از فضای مجازی آشنا کنند.

منبع کتاب پرنده کوچولو و ماجراهای امنیت در اینترنت وب سایت کتابک است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به این وب سایت بی نظیر رجوع کنید.

نام انگلیسی کتاب
Little bird's internet security adventure
تصویرگران
سال انتشار
‏‫۱۳۹۴
نویسنده متن

دیدگاه‌ها

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد.
اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید.

افزودن دیدگاه جدید

فرنوش
چقد کتاب جالب و خوبی. حتما برای بچه هام میگیرم

اطلاعات تماس:

.۴۴۳۷۶۸۱۹ .۰۹۱۲۴۲۵۰۱۴۲