دسته بندی کاردستی ها

کاردستی کودک-عروسک کاغذی (puppet)

یکی از فعالیت های مفید و بسیار سرگرم کننده برای کودکان قصه گویی و اجرای نمایش با عروسک های دست پوش یا پاپت است. میتوان بسیاری از مفاهیم را از طریق این عروسک ها به کودکان منتقل کرد. در این مطلب ما به شما روش ساخت این عروسک های پاپت با کاغذ را آموزش خواهیم داد، به این ترتیب میتوانید با کمترین هزینه عروسک های متنوعی بسازید، همچنین به جای یک عروسک پیش ساخته، کودک را در جریان ساخت عروسک قرار دهید و خلاقیت و توانایی های او را بالاتر ببرید. با این آموزش شما خواهید توانست هر حیوان یا هر کاراکتر موردنظر خودتان را با کمی خلاقیت بسازید.

برای ساخت این کاردستی به کاغذ رنگی، قیچی، چسب و ماژیک احتیاج دارید.

ساخت عروسک کاغذی یا پاپت

یک کاغذ رنگی به شکل مستطیل و به رنگ دلخواه انتخاب کنید و آن را همانطور که در عکس میبینید تا زده و بچسبانید. سپس گوشه های آن را به شکل مثلثی به داخل تا زده و میچسبانیم تا جای دست کودک و بدنه ی عروسک ساخته شود.

سپس بقیه اجزا را با توجه به حیوان یا کاراکتر موردنظر روی مقوا کشیده، بریده و می چسبانیم. در انتها با ماژیک عروسک را تکمیل کرده و غروسک نمایشی ما آماده است!

لطفا امتیاز خود به این مطلب را ثبت کنید:
میانگین امتیازها (۲۰ votes)
پرسش و پاسخ

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.
.
عااالی بود
معصومه
.
عالی بود من تونستم باپارچه هم درست کنم
یلدا

اطلاعات تماس:

.۷۷۱۹۱۶۵۹ .۷۷۱۸۹۶۲۴