موسسه دیار کودکی ، با رویکرد انسان نگر ، در تلاش است تا محیط امن و آزاد و دلپذیر برای کودکان ایجاد کند و با توجه به ویژگیهای فردی هر کودک و دیدن و در نظر گرفتن نیاز های متفاوت کودکان بستر مناسبی برای رشد و تعامل آنها فراهم کند. اگر به دنبال محیطی امن برای نگه داری کودکانتان هستید. اگر دوست دارید کودکان در ساعات خارج از خانه تجربه تعامل ، اجتماعی شدن و شادی و نشاط را تجربه کنند.

اگر فرزندی با روحیات ویژه دارید و تمایل به گفتگو و ارتباط با مراقب کودکان در کلاسهای آموزشی و ارزیابی روند رشدی کودک را دارید.... اگر توجه و مراقبت درست از کودک اولویت اول شما برای انتخاب یک موسسه کودک محور هست و توجه ویژه به  سلامت روان کودک ، شادابی محیط،  مربی های با حوصله و عاشق کودکان را با اهمیت می دانید دیار کودکی دیاری ساخته شده از مهر و عشق میزبان کودکان شماست . 

ما در دیار کودکی مراقبت از سلامت جسم کودک با استفاده از بهترین مواد اولیه و خوراک مراقبت از سلامت روان کودک با استفاده از توجه به نیازهای متفاوت کودکان و توجه ویژه به فردیت هر کودک و ایجاد فعالیتهای پروژه محور در  بستری از  تجربه های متنوع و غنی را در اولویت قرار داده ایم.

تمام تلاش دیار ساختن خانه ای امن برای کودکان است، در دیار از اسباب بازیهای لوکس و تجملات خبری نیست، چون از نظرا ما کودک باید دلبستگی ایمن به محیط داشته باشد و جذب فقط از طریق اسباب بازیهای جذاب اتفاق نیفته.

در دیار کودکی ، آموزش به صورت غیر مستقیم و در بستر زندگی اتفاق می افتد. و به صورت پروژه محور میباشد، که شامل انواع فعالیتهای علمی، هنری، حرکتی و تفریحی میباشد. 

در این پکیج هر هفته ، یک پروژه تعریف می شود و تمام مفاهیم آموزشی مرتبط با سن کودک در قالب پروژه ارائه می شود.

در پایان هر فصل ارائه ای از آثار و اجراهای هر کودک ارائه می گردد. 

ویژگی منحصر به فرد پروژه محور بودن آنست که مسئولیت پذیری ، هدفمند بودن، کار تیمی، توانایی حل مسئله و عزت نفس و اعتماد به نفس در کودکان را تقویت می کند.

هر کدام از این پروژه ها ، براساس رشد همه جانبه کودک و با مشارکت کودک به اجرا در می آید. 

نحوه ارتباط ما با کودکان NVC ( ارتباط بدون خشونت ) است و حل مسئله و چالشها از طریق گفتگو صورت می گیرد.  

در پکیج های جذب و استقلال ما ، کودک به صورت تدریجی، روند جذب و جداشدن از مادر را طی می کند و از لحاظ روحی دچار اظطراب نمی گردد.

کلاس های مهدکودک دیار کودکی

در این قسمت ما سعی می کنیم بصورت مفصل هر کلاس را معرفی کرده، برنامه های هر کلاس را توضیح دهیم و در نهایت تاثیر این کلاس ها بر کودکان را نیز بیان کنیم.

 

کلاس عروسک سازی

کلاس‌های عروسک‌سازی می‌توانند طیف وسیعی از مزیت‌ها را برای بچه‌ها ارائه دهند و فرصتی برای توسعه خلاقیت و تخیل آنها و همچنین بهبود مهارت‌های حرکتی ظریف و توانایی‌های حل مسئله در کودکان را فراهم کنند. از طریق شرکت در کلاس‌های عروسک‌سازی کودکان می‌توانند با استفاده از طیف وسیعی از مواد و تکنیک‌های مختلف عروسک سازی، ساخت عروسک‌های منحصر به فرد و شخصی‌سازی شده را بیاموزند. شرکت در این کلاس ها می تواند به افزایش اعتماد به نفس کودکان در کار با دستانشان کمک بسیاری کند و همچنین در تکمیل یک پروژه و ساخت یک عروسک به طور کامل، صبر و استقامت در کودکان به وجود آورد. کلاس های عروسک سازی همچنین فرصتی را برای کودکان فراهم می کنند تا خلاقیت و تخیل را در خود کشف و نسبت به توسعه آنها تلاش کنند.  زیرا کودکان عروسک ها را خود طراحی می کنند و با لباس، لوازم جانبی و ویژگی های منحصر به فردی که خود دوست دارند آنها را می سازند علاوه بر این، کلاس‌های عروسک‌سازی می‌توانند راهی بسیار عالی برای تشویق حل مسئله و تفکر انتقادی در کودکان باشند، زیرا کودکان با چالش‌های ایجاد یک شی سه‌بعدی از ابتدا کار در حین عروسک سازی روبرو هستند و در نهایت اجرای نمایشی  با عروسکهای خودشان ، به آنها لذت اثرگذار بودن میدهد

کلاس حرکتی

کلاس های حرکتی روشی سرگرم کننده و جذاب برای رشد سلامت جسمانی،  شناختی و مهارت های اجتماعی به آنها ارائه می دهند این فعالیتها که با بر مهارتهای بنیادین تمرکز دارند. این مهارتها، یا (FMS) شامل مهارت های حرکتی اصلی هستند که بخش های مختلف بدن را درگیر می کنند. آنها شامل مهارت هایی مانند دویدن، گرفتن و حفظ تعادل بوده و اساس حرکات در طول زندگی را تشکیل می دهند. تمرکز ما در کلاسهای حرکتی بر مهارتهای بنیادین کودکان می باشد.

کلاس نجاری

کار با چوب و اشیا طبیعی، علاوه بر تقویت ماهیچه های ریز و درشت دست، هماهنگی چشم و دست و …. ما از خلق کردن لذت می بریم و تلاش می کنیم تا کودکان با استفاده از مواد طبیعی لذت خلق را تجربه کنند. جهان ما نیاز به انسانهای آگاه، خلاق و توانمند دارد، نجاری به کودک کمک می کند ، تا منشا یک اثر باشد، و اعتماد به نفس و عزت نفس او را تقویت می کند. نجاری فعالیتی بسیار غنی است که مهارت‌های مختلفی را در خود می‌گنجاند. بو و لمس چوب، صدای اره و چکش همگی تجربه شگفت‌انگیز و کاملا متفاوتی برای کودک به‌همراه می‌آورد. کار با چوب، فرصت مناسبی را برای پرورش مهارت‌های مختلف برای کودک فراهم می کند. اهمیت شناخت مواد طبیعی در یادگیری و رشد کودک تاثیر بسزایی دارد و رابط بین کودک با طبیعت است. موضوعی که درک و توجه به آن برای آینده زمین امری حیاتی است.

کلاس نقاشی

هنر و  نقاشی  فعالیتی شگفت انگیز برای کودکان هستند. نقاشی  بدون الگوو آزاد به کودک کمک می کند تا علاوه بر تقویت ماهیچه های دست ، حس رهایی را تجربه کند. علاوه بر این، نقاشی می تواند یک خروجی عالی برای بیان احساسات درونی کودکان باشد. نقاشی به بچه ها این امکان را می دهد تا با استفاده از رنگ و تصاویر، احساسات و عواطف خود را کشف و همچنین آنها را از طریق نقاشی بیان کنند. نقاشی همچنین حل مسئله را در کودکان به خوبی تقویت می کند. در هنگام نقاشی کشیدن کودکان با تکنیک ها و مواد مختلف ، تجربه های حسی مختلفی خواهند داشت. 

 نقاشی می‌تواند یک فعالیت آرامش‌بخش و درمانی برای کودکان باشد و حس آرامش را در آنها ایجاد کند. نقاشی می‌تواند  برای کودکانی که با اضطراب و یا استرس دست و پنجه نرم میکنند بسیار کمک کننده باشد.  به طور کلی باید گفت که نقاشی طیف گسترده ای از تجربه و حس را برای کودکان ارائه میدهد و آن را به یک فعالیت هیجان انگیز، برای سرگرمی و کشف و لذت  تبدیل می کند.

 سفالگری

آموزش سفالگری به کودکان و کار با گل خاک رس یک تجربه جادویی و هیجان انگیز برای کودکان می باشد، و برای تمام سنین مناسب می باشد. کودکان در بازی با خاک رس، به نوعی لذت از حس لامسه و فعالیت ذهنی و خلاقیت های فردی خود دست می یابند؛ زیرا سفالگری با خاک رس باعث می شود تمام انرژی های مثبتی که در گل سفال وجود دارد به کودکان منتقل شود و روحیه کودکانمان شاد شود. و زمینه مناسبی را برای رشد و فعالیت سالم کودکان ایجاد می کند.

کودکان می توانند با طرح ها و تکنیک های گوناگون آزمایش کنند تا چیزی واقعاً منحصر به فرد با گل خاک رس بسازند. سفالگری همچنین می تواند یک فعالیت آرامش بخش و مراقبه برای کودکان باشد و به کودکان کمک کند تا استرس و اضطراب را در خود تا حد زیادی کاهش دهند و در عین حال حس تمرکز را نیز در خود تقویت کنند.  کودکان  با سفالگری می‌توانند خلاقیت‌هایشان را که با گل خلق کرده اند را ببینند که جان می گیرند.  به طور کلی باید گفت که سفالگری یک فعالیت بسیار عالی برای کودکان است که طیف وسیعی از تحربیات جسمی، عاطفی و شناختی را برای آنها فراهم می کند

نمایش خلاق

نمایش خلاق میتونه یک راه باشه برای تخلیه هیجان کودکمون، میتونن در قالب نقششون، خیالپردازی کنن و احساسات واقعی خودشون رو نشون بدن. وقتی می گیم آموزش در بستر زندگی، یعنی کودک ببینه، بشنوه، تعامل داشته باشه و تجربه کنه، همراه با شادی و آرامش طبیعت رو در آغوش می گیریم و ازش مراقبت می کنیم.

کاشی شکسته

«معرق کاشی» یا هنر نقاشی موزائیک از دیرباز در ایران رواج داشته و جزو هنرهای بومی و اصیل ایرانی‌ است. در هنر معرق کاشی، مهم‌ترین وسیله، کاشی‌های شکسته است و از کنار هم قرار گرفتن کاشی‌هایی با رنگ‌های مختلف، اثر تازه خلق می‌شود.

Ego - نفس

‎وقتی مهربان باشیم از آن بهره خواهیم برد. وقتی اعتماد دارید وقتی بدون مرز عشق می ورزید وقتی می بخشید. دوباره و بارها… ‎نه به این دلیل که درسی را یاد نگرفته ایم،بلکه به این دلیل که ترجیح می دهیم با قلبمان بلندتر از نفسمان زندگی کنیم. فکر می کنم شما هم با من موافق هستید که دنیای امروزی که بچه های ما در آن بزرگ می شوند با زمانی که ما بچه بودیم متفاوت است. رسانه‌های اجتماعی، قلدری ، و سایر چالش‌ها می‌توانند روی احساسات کودک تاثیر زیادی داشته باشند، همین طور مدرسه، مهدکودک…

احتمالا دیدن کج خلقی ، خشم، غم، مورد ظلم قرار گرفتن کودک برای شما دردناک باشه، و شاید به نظرتون برسه که کاری از دستتون برنمیاد!! اما اینطور نیست ، ما به عنوان والد درد آنها را میبینیم و برای تسکین آن درد و یادگیری ومواجهه با آن نیاز داریم که همدلی کردن را به شیوه درست انجام دهیم تا کودکان هم بتوانند در کنار ما مهارت های اجتماعی -عاطفی مثل همدلی و انتخاب مسولانه را یاد بگیرن. با ما همراه باشید تا بتونیم نقش فعالی در رشد(عاطفی و فکری) کودک خود داشته باشیم.

موثرترین گام برای ایجاد ارتباط موثر با کودک همدلی هستش. همدلی، یعنی اینکه سعی کنیم افکار و احساسات کودک رو بپذیریم و واکنشی احساسی به آن نشان دهیم که باعث بشه کودک احساس بکنه که حسش توسط ما درک میشه. و اونوقت هستش که در کنار ما احساس امنیت می کنه و باعث میشه که در چالشهاشون، انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند،چون مطمئن میشن که همیشه در سختیها کنارشون هستیم…

 

نقاط قوت ما

  • رهاگردی و گردشگری که بستر مناسبی برای ایجاد تجربه های متفاوت برای کودکان می باشد.
  • زبان انگلیسی در بستر زندگی
  • کلاسهای هنری سفال، کاشی شکسته، نجاری ، که همه در پکیج مهد اجرا می شود.
  • کلاس مهارتهای زندگی، که در شناخت خود و نیازهای کودک و توانایی ابراز ان  بسیار موثر است.
  • برگزاری کلاسهای فرزندپروری 
  • کلاسهای آشپزی
  • معرق
  • برگزاری کارگاهای مادر و کودک 
  • افتر اسول 
  • کمپ تابستانی

برای تعیین وقت مصاحبه ، مشاوره ی رایگان درباره ی روحیات فرزندتان و بازدید از خانه ی دیار کودکی با شماره های زیر تماس بگیرید.

اینستاگرام مهدکودک دیار کودکی

مصاحبه با مدیر مهدکودک / مجموعه

تاریخ تاسیس مهد: ۱۴۰۱

مهد گنجایش ۵۰ نفر را دارد

بله امکان ثبت نام بعد از مصاحبه وجود دارد.

ساعت کار ۹-۱۵

ساعت پذیرش: ۸:۰۰ تا ۱۶:۳۰

در صورت تاخیر نیاز به پرداخت هزینه اضافه میباشد

روزهای کاری: شنبه تا چهارشنبه

ثبت نام به صورت فصلی و امکان پرداخت به صورت ماهیانه میباشد

نمایش بازخورد های بیشتر

افزودن دیدگاه جدید

کاربر گرامی شماره تماس، ایمیل شما به هیچ عنوان روی وب سایت رادیوکودک نمایش داده نخواهد شد. اگر می خواهید نام شما نیز بصورت عمومی نمایش داده نشود از عبارت "ناشناس" استفاده نمائید. برای مشاهده بازخوردهای بیشتر در این قسمت کلیک کنید.
دسته بندی های ویژه